Zalety zestawów mebli ogrodowych z technorattanu‍Technorattan to potoczna nazwa syntetycznego materiału wykonanego z naturalnych włókien. Jest bardzo podobny do rattanu o tych samych właściwościach, ale ten materiał jest bardziej trwały, łatwiejszy w utrzymaniu i nie wymaga tyle pielęgnacji co naturalny rattan. Zestawy mebli technorattanowych polecane są do użytku zewnętrznego, ponieważ nie są tak wrażliwe na wilgoć i promienie UV jak naturalny rattan. Ponadto są łatwe w czyszczeniu i montażu, więc będziesz mógł cieszyć się swoimi nowymi meblami ogrodowymi niemal natychmiast po złożeniu. Technorattan lepiej niż naturalny rattan wytrzyma wilgotne warunki.

Zalety technorattanowych mebli ogrodowych

Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym lato jest wilgotne lub masz tendencję do dużych opadów w miesiącach letnich, może warto zainwestować w meble ogrodowe z technorattanu zamiast z naturalnego rattanu. W przeciwieństwie do naturalnych materiałów, technorattan nie gnije i nie odpryskuje, jeśli pozostawia się go na zewnątrz w deszczu lub wilgoci przez dłuższy czas. Jeśli planujesz spędzać dużo czasu na zewnątrz lub po prostu chcesz, aby Twoje meble ogrodowe trwały dłużej, wybór kawałków, które są wykonane z technorattanu jest właściwą decyzją.

Przy odpowiedniej konserwacji meble ogrodowe z technorattanu będą służyć przez wiele lat

Jeśli zauważysz, że Twoje krzesła uginają się, możesz po prostu dokręcić połączenia za pomocą śrubokręta. Dobrym pomysłem jest również przykrycie mebli, gdy nie są używane. Szczególnie ważne jest, aby przykryć meble, gdy pada deszcz, ponieważ woda uszkodzi plastikowe pokrycie i sprawi, że bardzo szybko będzie wyglądać brzydko. Dobrym pomysłem jest również regularne czyszczenie mebli za pomocą mydła i wody. Technorattan jest odporny na promieniowanie UV, więc nie wyblaknie ani nie popęka pod wpływem światła słonecznego. Oznacza to, że po zmontowaniu mebli możesz je zostawić na zewnątrz przez cały rok.